45 חודשי מאסר בפועל נגזרו על משה סלמה משה סלמה

מאסר

גזר דין חמור בגין עבירה על חוק מע"מ: 45 חודשי מאסר בפועל נגזרו על משה סלמה שנאשם בניכוי חשבוניות מס פיקטיביות

שופטת בית משפט השלום בת"א, דניאלה שירזלי, גזרה אתמול את דינם של חברת ש.מ שיווק בשר בע"מ ומנהלה משה סלמה. על הנאשם נגזרו 45 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי, בגין ניכוי 59 חשבוניות מס פיקטיביות בסכום כולל של כ- 29 מיליון ₪, כשמע"מ תשומות שניכה שלא כדין עומד על 5.3 מיליון ₪.

בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ברשות המסים בישראל הוגש כתב אישום נגד החברה שעוסקת במסחר בבשר ומנהלה. מכתב האישום עולה כי בביקורת שנערכה בספטמבר 2003 עלה כי בתקופה שבין פברואר 2002 ועד יולי 2003 רשמו הנאשמים 59 מסמכים הנחזים להיות חשבוניות מס ע"ש זוהר ג'סיקה בע"מ מבלי שעשו או התכוונו לעשות עסקה לגביהן בסכום של 29,498,631 ₪ שהמס הגלום בהן מגיע לסך של 5,315,663 ₪.

בגזר הדין כותבת כבוד השופטת שירזלי: "הנאשם (והנאשמת מכוחו) עברו על איסורים דווקניים בחוק המע"מ, זאת, באורח חמור ובוטה, הנאשם הגה, יזם, ביצע והוציא לפועל, בעצמו ואולי עם אחרים, שורה של מעשי מרמה, במסגרתם הציג בספרי הנאשמת חשבוניות מס מדומות, בלא שהיה להן בסיס עסקי אמיתי, וניכה באמצעותן, שלא כדין, משך כשנה וחצי, מס תשומות בהיקף עצום: למעלה מ- 5.3 מיליון ₪. עוד כותבת השופטת: "שיקולים הכרוכים במטרות ענישה מורים לגזור לעבריין כמידתו, כמידת החומרה של העבירות שעבר והנסיבות בהן בוצעו המעשים, וכן השלכותיהם מבחינת האינטרס הציבורי ותוצאותיהם. המטרה היא להוקיע ולהרתיע, אך גם להגן על הציבור מפני פגיעתו של עבריין, ושלא לפטור בלא כלום או בעונש קל מי שמעל מעילה בוטה באמון הרשויות, וגרע כספים ניכרים מהקופה הציבורית".

כאמור, כבוד השופטת גזרה על החברה שאינה פעילה קנס בסך 1,000 ₪ ועל הנאשם 45 חודשי מאסר בפועל, קנס כספי בסך 70,000 ₪, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים בגין עבירה על חוק מע"מ מסוג פשע, 6 חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים בגין עבירה על חוק מע"מ מסוג עוון.

את המדינה ייצג עו"ד מיכאל פינקלשטיין ממשרד מע"מ ת"א 2 ברשות המסים.
היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.