15 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי ל-בנו דבראשווילי מאור יהודה

מאסר

בנו דבראשווילי, מאור יהודה, הצהיר מטאטאים והבריח סיגריות שהמס עליהן כ- 5 מיליון ₪ -נידון לשנה ושלושה חודשי מאסר בפועל וקנס כספי

שופטת בית משפט השלום בת"א, דניאלה שריזלי, גזרה אתמול את דינו של בנו דבראשווילי מאור יהודה. על הנאשם נגזרו 15 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בגין עבירות על פקודת המכס, חוק מס קניה וחוק מע"מ, בהן הברחת טובין, הגשת רשימון כוזב, הטעיית פקיד המכס, התחמקות מתשלום מס קניה ועוד.

בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א ברשות המסים בישראל הוגש כתב האישום, ע"י עו"ד שלמה קלימיאן מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים, ממנו עולה כי הנאשם עסק בתקופה הרלוונטית ביבוא ושיווק כלי בית. וכי באוקטובר 2002 ייבא הנאשם מכולה מסין, שהכילה עפ"י הצהרתו מטאטאים. אולם, בדיקת המכולה, בבית מכס אשדוד, חשפה כי אכן בקדמת המכולה ארגזי מטאטאים ומאחוריהם 689 ארגזי קרטון המכילים סיגריות מוברחות ומזויפות מסוג "מרלבורו אדום" ו"מרלבורו לייט". סה"כ 413,400 חפיסות סיגריות ובכך נמנע מתשלום מס של כ- 5 מיליון ₪.

בגזר הדין כותבת כבוד השופטת שריזלי: "בתי המשפט קבעו מדיניות ענישה מחמירה בעבירות מס ובעבירות כלכליות אשר כתוצאה מהן נגרעים כספים באורח מכוון מקופת הציבור. המשקל המכריע ניתן במקרים אלה לשיקולי ההרתעה, הגמול וההוקעה. הענישה החמורה מתחייבת, כך נפסק לא אחת, כדי להעמיד נאשמים על מלוא חומרת מעשיהם ותוצאותיהם, כדי לתת ביטוי לאינטרס הציבורי חברתי של הוקעת העבריין ולהגן על הציבור מפני פגיעתו. המטרה היא גם לגמול למי שפגע במשק, בכלכלה ובשוויון נשיאת הנטל הכספי הדרוש למימון צורכי המדינה, ולא לפטור בלא כלום או בעונש קל מי שמעל מעילה בוטה באמון הרשויות וגרע כספים ניכרים מהקופה הציבורית. הצורך הוא להוקיע אותם עבריינים אשר מנצלים את האמון שניתן בהם ע"י הרשויות ומבצעים עבירות שביצוען קל אך גילויין קשה."

כאמור, על הנאשם נגזרו 15 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 70,000 ₪.
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.