רועי ברקן נחשד בהעלמת הכנסות

העלמת הכנסות

רועי ברקן, יחצ"ן מועדונים, חשוד בהעלמת הכנסות של כ – 2 מיליון ₪

בית משפט השלום בתל אביב שחרר היום תחת מגבלות את רועי ברקן, בן 30, מתל אביב, בעל מניות בחברת דו"ר מילניום בע"מ, בחשד להעלמת הכנסות ו/או סיוע לאחרים להתחמק ממס בסכום של כ – 2,000,000 ₪. החברה לא הגישה דוחו"ת לרשויות המס מאז הקמתה בשנת 1999 ועד היום.

ברשות המסים, מחלקת חקירות מס הכנסה בתל אביב, מתנהלת מזה זמן חקירה סמויה בחשד כי מועדונים קבלו חשבוניות מס של חברת דו"ר מילניום בע"מ בגין שירותי יחצנ"ות, למרות שהשרות ניתן בחלק מהמקרים ע"י יחצ"נים שונים, שאינם קשורים לחשוד או לחברת דו"ר מילניום. במהלך החקירה נתפסו ספרי הנהלת חשבונות של מספר מועדונים ונחקרו מספר יחצנ"ים.

ביום 19/12/2007 נפתחה חקירה גלויה נגד רועי ברקן. נערך חיפוש בביתו של החשוד והוא הובא לחקירה. בפנקסי החשבוניות של חברת דו"ר מילניום, שנתפסו בביתו של החשוד, הוצאו חשבוניות המסתכמות לכ – 768,000 ₪. לדברי החשוד אין אלה כל פנקסי החשבוניות של חברת דו"ר מילניום. בידי היחידה החוקרת מידע על חשבוניות נוספות, בהיקף של מאות אלפי ₪.

החשוד אמר בחקירתו כי חברת דו"ר מילניום פעלה עד שנת 2002, אולם לא הגישה מעולם דוחו"ת לפקיד השומה. עוד אמר כי מכר חשבוניות מס כוזבות תמורת עמלה, מבלי שסופק שירות כלשהו. החשוד הודה כי קיבל עמלה של 3% – 4% מסכום החשבונית הכוזבות. בחלק קטן מהמקרים, אמר, מדובר בחשבוניות שסיפק שירותים בגינן.

עוד עולה מהחקירה כי נחקרו יחצ"נים נוספים אשר השתמשו בחשבוניות המס של חברת דו"ר מילניום, בגין שירותי יחצנות, וכך התחמקו ממס בסיועו של החשוד.

כאמור שחרר היום בית המשפט את ברקן בתנאים מגבילים:

התחייבות/ערבות אישית ע"ס: 500,000 ₪, ערבות צד ג' ע"ס: 500,000 ₪.

כן, נאסר על החשוד ליצור קשר או להתקרב לכל המעורבים בנושא החקירה, למשך 14 יום

עיכוב יציאת החשוד מן הארץ והפקדת דרכונו ביחידה החוקרת.
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.