נוגה ויזל – אל תמהרו לשפוט את אנתוני וארן

עו"ד נוגה ויזל

עו"ד נוגה ויזל: אל תמהרו לשפוט את וארן

מאת: עו"ד נוגה ויזל,  מומחית לייצוג חשודים בעבירות מין

מספר פעמים בשנה פוקדת אותנו פרשת מין מסעירה אחרת, כאשר לרוב עומד מאחוריה סרטון או תמונות שהופצו ברשתות החברתיות, מסבירה עורכת הדין נוגה ויזל ומביאה דוגמאות: פרשת הצעירה מאלנבי 40, התמונות האינטימיות של שרון פרי, ובימים האחרונים לא יורדת מהכותרות פרשת הסרטון המיני של צעירה שקיימה יחסי מין עם ארבעה גברים, כאשר אחד מהם הוא שחקן בית"ר אנתוני וארן, שזכה להכרה ופרסום רק בשנה האחרונה.

נוגה ויזל

הסרטון, שלא ברור מתי בדיוק צולם, אך באופן תמוה פורסם בימים אלה, מתעד כ- 10 שניות בהן וארן ושלושה מחבריו משתתפים באקט מיני עם אישה צעירה כאשר היא שוכבת על בטנה ללא תנועה. קשה לשפוט על פי הסרטון האם האירוע שתועד התרחש בהסכמת האישה או בידיעתה, והאם עצמה את עיניה באופן טבעי, כחלק מהנאתה מהאקט או שלא הייתה בהכרה. אך האם זו סיבה מספיק טובה על מנת לפתוח בחקירה פלילית כנגד וארן וחבריו? האם פיסת הזמן הזו שאורכה עשר שניות בלבד מעידה כהוא זה על מה שהתרחש שם במשך למעלה משעה, ועל רצונה או הסכמתה של הצעירה?

אחד המשתתפים באקט סיפר בראיון לתקשורת כי הוא הכיר את הצעירה לפני ולפנים, ואף היה איתה מספר פעמים. הוא חשף לתקשורת את ההתכתבויות ביניהם, על פיהן נראה היה שהצעירה יודעת בדיוק לאיזו מטרה היא מוזמנת, ומביעה את הסכמתה ורצונה. מדוע אי אפשר לתת את הקרדיט לצעירה

שהשתתפה באקט שאם נעשה נגדה עוול, ואם אכן נעשו שם עבירות מין, היא תוכל להיות מספיק שקולה ותגיש תלונה במשטרה? העובדה שעברו מספר שנים, ואותה צעירה לא עשתה דבר, ואף כעת המשטרה לא מצליחה לאתר אותה ייתכן משום שהיא לא מעוניינת לשתף פעולה עם החקירה, מדברת בשם עצמה.

הבעיה מתחילה כאשר ארגוני נשים בשילוב ח"כ כדוגמת מירב מיכאלי מתערבות בנעשה, כאילו נכחו באירוע ויודעות לפרטי פרטים מה התרחש שם. לידיעת ח"כ מיכאלי: קיום יחסי מין גם אם נעשו בקבוצה הם חוקיים לחלוטין, כל עוד כמובן נעשו בהסכמה. מיכאלי כנראה לא מסוגלת לקבל את הרעיון שלנשים יש מגוון מאוד רחב של פנטזיות מיניות, ואחת מהן עשויה להיות לקיים יחסי מין עם מספר גברים צעירים, מצודדים ואתלטיים. אין ספק שהמעשה של ח"כ מירב מיכאלי ופנייתה ליועץ המשפטי לממשלה הפעיל לחץ כבד מאוד על המשטרה, וגרם לה לפעול בעניין ולחקור היום  את וארן והמשתתפים האחרים לחקירה. מי שמך גברת מיכאלי, לחרוץ את דינו של וארן ולדווח באמצעי התקשורת שנעשה כאן "אונס חמור"? ומדוע להפעיל לחצים על בית"ר שתשעה את השחקן, כאשר הוא עדיין חף מפשע ולא הוכח דבר נגדו? ח"כ מיכאלי, מעט צניעות לא תזיק לך, המשיכי בעבודתך הפרלמנטרית ותני בבקשה למשטרה לעשות את עבודתה, ועד אז הפסיקי להכתים ולהאשים את אנתוני וארן במעשים פליליים, כי לפי שעה הוא אדם חף מפשע.
היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.