כתב אישום נגד ליאון בגיו, בן ושלמה פשרל, בגין הריגתה של החיילת טוהר דוד ז"ל במסיבת טבע

הפרקליטות נגד ליאון בגיו, בן פשרל, שלמה פשרל

כתב אישום נגד ליאון בגיו, בן פשרל ושלמה פשרל, בגין הריגתה של החיילת טוהר דוד ז"ל במסיבת טבע

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט מחוזי בב"ש כתב אישום נגד שלושה נאשמים, ליאון בגיו, בן פשרל ושלמה פשרל , בגין הריגתה של החיילת טוהר דוד ז"ל במסיבת טבע שהתקיימה לפני כשנה בדרום הארץ.

דוד, השתתפה במסיבת הטבע שנערכה ללא רשיונות ואישורים מתאימים בצפון הנגב. לקראת השעה 6:00 בבוקר, התמוטטה דוד ברחבת הריקודים ורק לקראת השעה 10:30, כאשר מצבה הידרדר, פונתה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. מותה נקבע בבית החולים.

על פי עובדות כתב האישום, הנאשמים ליאון בגיו, בן ושלמה פשרל ארגנו את המסיבה, וזאת מבלי שקיבלו אישורים כדין מגורמי המשטרה וללא קבלת רשיון לקיום המסיבה מטעם המועצה המקומית בני שמעון. אילו היו פונים השניים לקבלת רשיון מטעם המועצה, היו נדרשים, בין היתר, להוכיח למועצה, כי כחלק מההכנות למסיבה, הם שכרו שירותי אמבולנס עם צוות רפואי מקצועי.

הנאשמים לא שכרו שרותי אמבולנס או צוות רפואי כלשהו, אשר יעמוד בכוננות במתחם המסיבה, ושיהיו ברשותו אמצעים להגשת עזרה רפואית מקצועית למי ממשתתפי המסיבה, למקרה ויקלע לאירוע של מצוקה רפואית. הנאשם השלישי, עמרי חיון, היה סטודנט שנה ד' לרפואת שיניים, ועבד במסיבה כמוכר כרטיסים ומצמיד צמידים מטעם שני הנאשמים, וכלל לא הועסק על-ידיהם כגורם רפואי מקצועי מוסמך.

בשל מעשי הנאשמים או במחדלם, כל אחד לפי חלקו, כשהם מודעים לתוצאות האפשריות של מעשיהם, נגרם מותה של טוהר דוד ז"ל בבית החולים.

הפרקליטות מייחסת בכתב האישום לשלושת הנאשמים עבירת הריגה. בכתב האישום צוין, כי "הנאשמים 1 ו- 2, בהיותם המארגנים של המסיבה והנאשם 3, בהיותו מי שהציג את עצמו כבעל ידע רפואי, גרמו למותה של המנוחה ביודעם, כי כתוצאה ממעשיהם ומחדליהם שלהלן הם צפויים לגרום למותה של המנוחה ובנטלם סיכון בלתי סביר לגרימת תוצאה זו".

התיק מנוהל ע"י עו"ד אליזבט ברנר אברהם מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.