יועץ המס יצחק מלכא יועץ מס נעצר בחשד להלבנת הון

בית המשפט

בית משפט השלום בראשון לציון, נעתר לבקשת יהלום-היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה של רשות המסים, והורה על שחרורו בתנאים מגבילים של יצחק מלכא (59), יועץ מס מראשון לציון , בחשד לניהול ספרים כוזבים בחברה, באמצעותם בוצעה משיכת כספים שלא כדין מאותה חברה, והלבנת הכספים בצורה מתוחכמת על ידו.

על פי המתואר בבקשת המעצר, במסגרת צח"מ של רשות המסים בשיתוף המלמ"ב ויאחב"ל במשטרת ישראל, בנוגע  לפרשייה בטחונית שפרטיה אסורים בפרסום, התקיימה חקירה שהעלתה, בין השאר, כי בשנת 2016 בוצע תשלום על סך 535,000$ מחברה בה טיפל יצחק מלכא כיועץ מס, לחברה זרה בבעלות לא מדווחת של אחד החשודים, עבור אספקת ציוד מחשב לכאורה, כשבפועל לא בוצעה עסקה כלשהי. התשלום הועבר תוך הצהרה על היעדר יחסים מיוחדים בין החברות, לצורך הימנעות מניכוי מס במקור וכן לצורך דרישת הוצאה בחברה וביטול של רווחים חייבים במס.

עוד נכתב בבקשת המעצר, כי בפועל, התשלום חזר לחשבון החברה וביום 20.12.16, הועבר אל חשבונו הפרטי של יועץ המס יצחק מלכא ולאחר מכן חולק בין שני חשודים ששמם אסור בפרסום. בנוסף הועבר סכום של 1,300,000 ₪ לטובת רכישת דירה על שמה של בתו של יצחק מלכא.

כב' השופט גיא אבנון, נעתרה לבקשת היחידה החוקרת וקבע למלכא, בין השאר, ערבות עצמית בסך 500,000 ₪, הפקדת מזומן בסך 100,000 ₪ וצו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 90 יום.
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.