יגאל אמיגה נחשד בהשמטת הכנסות, ניהול ספרים כוזבים והונאה של רשות המיסים

יגאל אמיגה,  יועץ מס מנהריה, שוחרר בערבות בבית משפט השלום חיפה, לאחר שנעצר על ידי חקירות מס הכנסה חיפה והצפון בחשד כי השמיט הכנסות, ניהל ספרים כוזבים והונה את רשות המסים, על מנת להתחמק מתשלום מס ולהוציא שלא כדין כספים מהרשות ומלקוחותיו.

כמפורט בבקשת המעצר, במסגרת עיסוקו, ייצג יגאל אמיגה, יועץ מס מוסמך בעל רישיון, לקוחות שהגישו דוחות לפקיד שומה על מנת לקבל החזר מס. שכר הטרחה שקיבל מלקוחותיו הושפע ישירות מגובה החזר המס שקיבלו. יגאל אמיגה חשוד בכך שעל מנת ליצור ללקוחותיו החזרי מס כוזבים וגבוהים, הנפיק חשבוניות פיקטיביות, המציינות שכר טרחה פיקטיבי וגבוה אותו גבה מהלקוחות. לאחר שהנפיק את החשבוניות, הכניס את ההוצאה בגין שכר הטרחה הפיקטיבי לדוחות של הלקוחות ללא ידיעתם כהוצאה, וכך יצר עילה להחזרי מס כוזבים שקיבלו לקוחותיו, מה שגרם לעלייה בהכנסותיו. לאחר מכן, השמיד אמיגה את הפנקס ששימש אותו להנפקת החשבוניות הפיקטיביות.

כמו כן, חשוד יגאל אמיגה כי זייף מסמכים הנוגעים לניכויי מס במקור מהכנסות שקיבל מצדדים שלישיים, וכך הגדיל באופן פיקטיבי את שיעור המס שנוכה מההכנסות שהתקבלו מחברות ואנשים. כתוצאה משינוי המסמכים, קיבל החשוד במרמה החזר מפקיד השומה בגובה של כ- 48,000 ₪. אמיגה גם חשוד כי הציג עצמו בפני גורמים שונים כרואה חשבון והשתמש בחותמת הנושאת תואר זה למרות שלא הוסמך לכך.
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.