זכותם של יהודים להתפלל בשערי בהר הבית בדיוק כמו זכותם של הערבים

מעלימי מס, הון שחור

בית משפט בהחלטה עקרונית:" זכותם של יהודים להתפלל בשערי בהר הבית בדיוק כמו זכותם של הערבים

בית המשפט קבע בהחלטה עקרונית כי זכותן של צעירות יהודיות להתפלל בשערי הר הבית אינה פחותה מזכותם של הערבים ועל המשטרה לאפשר את תפילת הצעירות. שלוש קטינות בנות 14, עוכבו לאחר שהתפללו בשערי הר הבית  והמשטרה ביקשה את הרחקתם מבית משפט השלום בירושלים למשך 90 ימים,  בטענה כי נוכחותם עם סידור בשער הר הבית ותפילתן באיזור יכולה להצית אלימות, עורך דינן של הקטינות איתמר בן גביר טען בבית המשפט כי המשטרה פגעה בחופש הפולחן שלהם ומפלה אותן לרעה, עורך דין בן גביר הציג פסיקה עניפה שעניינה חופש הפולחן וזכויות הפרט במדינת ישראל.

 שופט בית משפט השלום שמואל הרבסט בהחלטה עקרונית ותקדמית קבע כי אין להעדיף את זכותם של הערבים על פני זכותם של היהודים. לדברי השופט : זכותו של כל אדם להתפלל במדינת ישראל ברחובה של עיר ובלבד שאין בכך פגיעה בזכויות של אחרים. כך בירושלים, כך באילת, כך בתל אביב, כך בחיפה, וכל בכל מקום במדינת ישראל"

השופט הוסיף כי :"אכן ניכרת תנועה ערה במשעול באב אל חוטא – אחד משערי הר הבית – בעת שמתקיימת תפילת מוסלמים בהר וטוב שכך שהרי אין הוכחה טובה יותר על הקפדתה של מדינת ישראל הן בחקיקתה והן בפסיקת בתי המשפט על חופש הדת והפולחן" אולם לדבריו :"איני רואה כיצד עמידתן של המשיבות יכלה לפגוע בחופש הפולחן, של יתר האזרחים והתושבים במקום, לכל אזרח יש זכויות משלו, וטיעונו של נציג המשטרה ולפיה זריקת חפץ אשר בעקבותיו היה ניתן לראות מנוסה של הצעירות, אינו מקובל עלי כפי שלא היה מקובל עלי טיעון לפיו צעידתו של אדם בעל ארנק תפוח ומלא במזומנים בשכונה שבה מתגוררים כייסים רבים מפרה את שלום הציבור ומושכת עליה עבירות" השופט ציין כי ממצלמות המשטרה עולה כי אחת מהמתפללות המוסלמיות דחפה את אחת הקטינות ולא נעצרה.

 בסיום החלטתו קבע השופט הרבסט,כי טוב עשו שוטרי מגב  שאבטחו את הקטינות, זו תפקידה של המשטרה וכי אין כל חשד סביר שהצעירות עברו עבירה פלילית ולכן אין מקום להרחיק אותן משער הר הבית. השופט קבע כי:" אברהם אבינו אביהם של היהודים המוסלמים יסד את תפילת שחרית וסרטון הוידיאו שבפניו מתעד את בניו של אברהם אבינו הן היהודים והן המוסלמים כל אחד ותפילתו שלו ועל המשטרה לאפשר עמידה זאת לכל ילדיו של אברהם אבינו".

עו"ד איתמר בן גביר שייצג את הבנות אומר הבוקר כי:" עצוב מאוד שנאלצנו לקיים דיון על זכותן של יהודים להתפלל בעיר העתיקה בירושלים אך אני מרוצה שכבוד השופט הרבסט העביר מסר חד משמעי למשטרה, אנחנו נמצאים בפני מדרון  חלקלק , בתחילה טענה המשטרה כי אסור ליהודים להתפלל בהר הבית, היום כבר אסור לשיטת המשטרה להתפלל בעיר העתיקה כי זה גם עשוי להרגיז ערבים ואם השופט הרבסט לא היה עוצר את זה כאן השלב הבא היה שאסור ליהודים להתפלל במדרחוב בן יהודה. החלטת בית המשפט קובעת נחרצות שלמשטרה אין סמכות למנוע תפילה ויש לקוות שהמשטרה תפנים ותיישם את ההחלטה".
היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.