איכות השלטון עתרה כנגד רשם ההקדשות, היועמ"ש, מפעל הפיס, שר האוצר ונושאי משרה

רישום חשבוניות כוזבות - איכות השלטון

התנועה לאיכות השלטון בעתירה לחייב את רשם ההקדשות והיועמ"ש להגיש תביעות נגזרות בשם מפעל הפיס כנגד נושאי משרה בכירים שכשלו בביצוע תפקידם

התנועה לאיכות השלטון הגישה היום (יום ה') עתרה כנגד רשם ההקדשות, היועמ"ש, מפעל הפיס, שר האוצר, ונושאי משרה בכירים במפעל הפיס בהם: מר רוני אורפז רמ"ט מפעל הפיס לשעבר; דב קרומר, סמנכ"ל הכספים משנה למנכ"ל ; גב' אלומה שמואלי, מנהלת אגף התקשרויות רכש ומכרזים; עו"ד ענת זייצוב-חגי, אשר שימשה כעו"ד בכירה במחלקה המשפטית ואלי דדון, לשעבר מנכ"ל מפעל הפיס.

התנועה לאיכות השלטון מבקשת מבית המשפט צו על-תנאי המורה לרשם ההקדשות וליועמ"ש להפעיל את סמכותם, ולהגיש תביעות נגזרות, בשם מפעל הפיס, כנגד נושאי משרה (לשעבר) בכירים במפעל הפיס לשיפוי ולפיצוי מפעל הפיס, בגין הנזקים שהסבו לקופת הציבור, במעשיהם ובמחדליהם, וזאת מכוח חובתם לפעול להגנת קופת הציבור, לאור האינטרס הציבורי ביצירת אחריותיות, ונוכח העילות והכלים העומדים לרשותם לפעול כמבוקש.

לחילופין, מבקשת התנועה מבית המשפט מתן צו על תנאי המורה למפעל הפיס להפעיל את סמכותו ולהגיש תביעות אישיות כנגד אותם בכירים לשיפוי ולפיצוי מפעל הפיס, בגין הנזקים שהסבו לקופת הציבור, במעשיהם ובמחדליהם במפעל הפיס.

לאורך השנים ובמסגרת פרויקטים שונים שביצע מפעל הפיס, כשלו בעלי תפקידים רבים במפעל הפיס בביצוע תפקידם, באופן אשר הסב ועודנו מסב נזקים חמורים למפעל הפיס ומשכך, לציבור כולו.

עתירה זו עוסקת בנזקים שמקורם בפרויקט במסגרתו עבר מבנה מפעל הפיס מהעיר אזור לתל אביב. פרויקט זה אשר תומחר לראשונה כפרויקט שעלותו 6 מיליון ₪ הסתכם, בסופו של יום, בעלות כוללת של למעלה מ-50 מיליון ₪.

פער זה, של לא פחות מ-44 מיליון ₪ (!), אשר נלקחו מידיו של הציבור ומעולם לא הושבו לו, הינו תוצר של ניהול וביצוע לקויים ורשלניים, בלשון המעטה, תוך העדר פיקוח ובקרה על פרויקט משמעותי.

ניהול וביצוע לקויים אלו אינם עניין חד-פעמי או תוצר של טעויות סבירות המתקבלות על הדעת, אלא נעשו על אף ביקורת קודמת על התנהלותו של מפעל הפיס כאשר עבר למבנה באזור. בעלי תפקידים אלו, פעלו בניגוד לחובות האמון וחובת הזהירות שהם חבים למפעל הפיס ולציבור כולו ופגעו בהם פגיעה כפולה וחמורה וברור כי עליהם לתת את הדין על כך לציבור.

למרות זאת, הנהלת מפעל הפיס מתעלמת באופן שיטתי מהפגיעה הקשה בקופתו של מפעל הפיס, תוך זילות של כספי ציבור. תופעה זו יש להוקיע, כספי הציבור אינם הפקר ומפעל הפיס אינו במה לניהול פרויקטים כושלים על חשבון גבו של אזרחי המדינה.
היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.