הפרקליטות ערערה על עונשו של הנאשם ידידיה אברהם גאל דור שתקף שוטר

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון הודעת ערעור על קולת העונש של הנאשם ידידיה אברהם גאל דור שהורשע בחבלה בכוונה מחמירה של שוטר, ונידון לעונש של 6 חודשי מאסר בלבד.

בסוף שנת 2018 שוטרים פנו אל הנאשם ידידיה אברהם גאל דור וביקשו ממנו להזדהות לאחר שחנה על המדרכה באופן שהפריע למעבר הולכי רגל. גאל דור, אשר באותו זמן החזיק ברישיון נהיגה שפג זה מכבר, ושכנגדו היה תלוי ועומד צו מעצר בגין אי התייצבות להליכים משפטיים בעניינו, ניסה להימלט מהשוטרים. בניסיון למנוע הימלטותו, אחד השוטרים אחז בחלק העליון של דלת הנהג ברכב, וצעק לגאל דור לעצור את הרכב, אך הוא האיץ את מהירות נסיעתו. גאל דור התעלם מתחנוניו של השוטר שצעק לו "תעצור אתה הורג אותי" והמשיך בנסיעה, עד שהשוטר עף אל הכביש והנאשם עב את המקום.

כתוצאה ממעשיו של גאל דור נשברה ידו של השוטר והוא הזדקק לטיפול רפואי ממושך.

ידידיה אברהם גאל דור הודה במעשיו במסגרת הסדר טיעון, ובית המשפט המחוזי בירושלים הרשיכע אותו בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה ונהיגה ללא רישיון.

בית המשפט קבע מתחם ענישהבין 6 חודשי עבודות שירות ל 60 חודשי מאסר בפועל וגזר על גאל דור עונש של 6 חודשי מאסר בפועל בלבד, לצד פיצוי, שלילת רישיון נהיגה לשנתיים ומאסר על תנאי.

הפרקליטות מערערת על קולת עונשו של גאל דור ומבקשת מבית המשפט העליון להחמיר באופן משמעותי בעונשו של הנאשם. לטענת הפרקליטות העונש שהוטל על גאל דור אינו הולם את המעשים בהם הורשע, ואין בו כדי להרתיע אותו ואת הציבור מביצוע עבירות דומות בעתיד.

ביחס למעשיו של גאל דור נכתב בהודעת הערעור כי "התנהגות בוטה ומשולחת רסן זו מלמדת כי המשיב בז לשלטון החוק ואינו חש על מורא ממנו, והוא אף אינו חושש לסכן את שלום הגוף והנפש של האמונים על אכיפתו".

הודעת הערעור הוגשה על ידי מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, עו"ד רחל מטר.




Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.