הפרקליטות הגישה הודעת ערעור לעליון על גזר דינו של שמואל אלבז, נהג מונית, שביצע עבירות מין בקשישה חולת אלצהיימר

בית המשפט

בית המשפט המחוזי בירושלים השית על שמואל אלבז, נהג מונית, עונש של 6 חודשי מאסר בלבד בגין ביצוע עבירות מין בקשישה חולת אלצהיימר שהסיע. המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון הודעת ערעור על גזר הדין.

הנאשם, שמואל אלבז, ניצל קשישה הסובלת מדמנציה, אותה הסיע במשך למעלה מחצי שנה וביצע בה עבירות מין. כתב האישום ייחס לאלבז ביצוע עבירה של מעשה סדום בידי אחראי על חסר ישע ושתי עבירות של מעשים מגונים תוך ניצול היותה של הקשישה לקויה בשכלה.

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את שמואל אלבז, לאחר ניהול הוכחות, בביצוע עבירות של מעשים מגונים, אך החליט לזכותו מעבירה של מעשה סדום. בגין הרשעתו השית עליו בית המשפט עונש של 6 חודשי מאסר בלבד. לצד עונש זה, הוטלו עליו עונש מאסר על תנאי, פיצוי לבנה של הקשישה בסך של 50,000 ₪ ופסילת רשיון נהיגה ברכב ציבורי לתקופה של 5 שנים.

הפרקליטות סברה כי לא ניתן להשלים עם עונש כה קל, וערערה לבית המשפט העליון על העונש. בהודעת הערעור הפרקליטות טענה כי העונש אינו מעביר מסר הרתעתי מפני פגיעה בקשישים חסרי ישע, שאפילו אינם מסוגלים להתלונן על ניצולם. בערעור הוסבר כי קיים קושי רב לחשוף מעשים מעין אלה, לכן על בית המשפט להתייצב להגנתם של הקשישים חסרי הישע, וכאשר בדרך מקרה מעשה שכזה נחשף – יש להעביר מסר הרתעתי חד וברור.

הערעור הוגש על ידי המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה.
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.