הפרסומאי מתי בן דוד הורשע בעבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים כלפי עובדותיו

בית המשפט

השבוע הותר לפרסום כי בית המשפט המחוזי בירושלים, הרשיע את מתי בן דוד, שותף ומנהל משרד פרסום בגין עבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים כלפי שש עובדות המשרד, בנות צעירות מהמגזר החרדי, הנתונות למרותו.

על פי הכרעת הדין, הנאשם מתי בן דוד נהג להתכתב עם העובדות בצ'אט המשרדי בענייני עבודה, תחילה היה מחמיא בהערות עדינות ולאחר מכן בהערות בוטות יותר, מיניות, ולבסוף עבר למעשים. עוד עלה כי כאשר נתקל בסירוב או התנגדות היה צועק על המתלוננת, משפיל אותה או מתעלם ממנה כליל, אף בענייני עבודה. בנוסף לכך היה הנאשם מתי בן דוד מאיים על המתלוננות, נשים צעירות חרדיות, שאם יספרו לקרוביהם על המעשים שהוא מבצע בהן, הוא יספר כי הדברים היו מרצונן ואף ביוזמתן, ואיש לא יאמין להן שהדבר לא היה כך. עוד הבהיר הנאשם למתלוננות כי הדבר יפגע בהן, במשפחתן ובחיי הקהילה שלהן, וכי לו יש כסף ועורכי דין והוא חזק ומקושר דיו כדי שלא ייפגע מכך בעצמו.

בית המשפט הבהיר כי הוא דוחה מכל וכל את גרסת הנאשם מתי בן דוד כי המעשים נעשו בהסכמתן של המתלוננות וקבע בהכרעת הדין כי עדויות המתלוננות, כל אחת בפני עצמה, היו עדויות אמינות ומהימנות וניתן היה להתרשם מהסבל הרב שהמעשים הסבו להן ומהשפעת המעשים עד היום. בית המשפט קבע בהכרעת הדין כי "הנאשם לא כיוון אקדח לאף אחת מהמתלוננות ולא השתמש באמצעים פיזיים להביאן לשירותים או לקומה 9, אולם, הנאשם יצר מאזן אימה לפיו לאחר משלוח הודעות בעלות גוון מיני ונגיעות, קלות, ידע לאיים עליהן ולהפחידן בכך שאיש לא יאמין להן שהן לא הסכימו ואולי אף יזמו זאת, מה שיוביל להרס משפחותיהן או לפגיעה אנושה בשמן הטוב… עדותה של כל מתלוננת ומתלוננת, בנפרד, ומבלי קשר לרעותה, הובילה למסקנה כי המעשים נעשו בחוסר הסכמתן ובניגוד לרצונן… עתה לאחר שהתקבלה מסקנה נפרדת עם כל מתלוננת ומתלוננת, ניתן, בבחינת למעלה מן הצורך, לומר שעדות כל מתלוננת מחזקת את עדות חברתה, אף שלא נחוץ חיזוק כזה."

התיק טופל על-ידי עו"ד ליזו אבקסיס-וולפוס, מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי)
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.