אלמוג מימון מעפולה נעצר בחשד לקיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים

מעלימי מס, הון שחור

היום (13/08) הותר לפרסום כי אלמוג מימון, מנהל משרד רואי חשבון "מימון חשבונאות", הובא ביום שני האחרון (10/08) בפני בית משפט השלום בחיפה בחשד לביצוע עבירות מס רבות במסגרת תפקידו, ביניהן קיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות והגשת דוחות כוזבים, בהיקף של מאות מיליוני שקלים. כבוד השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב נעתרה לבקשת מחלקת חקירות מכס ומעמ חיפה והצפון והורתה על הארכת מעצרו עד להיום (13/08). היום, האריכה כבוד השופטת אורית קנטור מבית משפט השלום בחיפה את מעצרו בחמישה ימים נוספים ועד ליום שני ה-17/08/2020.

מבקשת המעצר עולה כי במסגרת חקירה סמויה המתנהלת כנגד החשוד מזה חודשים רבים במחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה ובשיתוף מבקרי חשבונות ממע"מ נוף הגליל, עלה החשד כי יחד עם אחרים, מימון מבצע עבירות מס רבות ושונות בהיקפי ענק של מאות מיליוני שקלים. בין היתר, אלמוג מימון חשוד בהגשת דוחות כוזבים ומזויפים למע"מ תוך שימוש בשיקים ללא כיסוי ובהוצאה וכתיבה של חשבוניות מס פיקטיביות לצורכי הפצתן והכנסתן כתשומות בספרי חברות אותן הוא מנהל. כל זאת נעשה בחברות בהן מנהל החשוד את ספרי הנהלת החשבונות, ובחברות אשר עסק במכירתן לעיתים אף ללא ידיעת בעליהן החוקיים. באמצעות מעשים אלו סייע החשוד לאחרים להתחמק מתשלום מס בהיקפי ענק של מאות מיליוני שקלים.

ביום שני האחרון (10/08), הפכה החקירה לגלויה ומחלקת חקירות מע"מ חיפה בסיוע עובדי מע"מ נוף הגליל ערכו חיפושים בבתים ובמשרדים של החשוד ומעורבים נוספים בפרשה שם נתפסו מסמכים, מחשבים וטלפונים ניידים. אלמוג מימון נעצר כאמור והוצא צו איסור פרסום עד היום על שמו של החשוד עד להיום.

מאז מעצרו של החשוד, התבררה תמונה המצביעה על כך שבתקופת הקורונה פעלו המעורבים ביתר שאת מתוך משרדו של החשוד ופעלו להפצת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקפים של מאות מיליוני ₪ למגוון רב של לקוחות.
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.