אליהו בן מחלוף שטרית הורשע בעבירות של התעללות בבעלי חיים

אליהו בן חלוץ שטרית, מנהל קו השחיטה במפעל הורשע בעבירות של התעללות בעלי חיים

אליהו בן מחלוף שטרית הורשע בעבירות של התעללות בבעלי חיים

הורשע מנהל קו שחיטה במפעל "אדום אדום" בעבירות של התעללות בבע"ח

פרקליטות המדינה דיווחה כי אליהו בן חלוץ שטרית, מנהל קו השחיטה במפעל "אדום אדום" הורשע בעבירות של התעללות בעלי חיים.  על פי ההודעה, מנהל קו השחיטה, הואשם שסיפק שוקר חשמלי לעובדי המשחתה כדי שישתמשו בו לזירוז בעלי החיים. בנוסף, עובדים נוספים במשחתה הואשמו שהכו את בעלי החיים במקלות מעץ ובצינורות פלסטיק, בחלק מהמקרים בידיעת הממונים עליהם.

אליהו בן חלוץ שטרית, מנהל קו השחיטה במפעל הורשע בעבירות של התעללות בעלי חיים

בית המשפט השלום בנצרת הרשיע את אליהו בן מחלוף שטרית, מנהל קו השחיטה במפעל "אדום אדום" שבבית שאן, ואת ממלא מקומו באהא דרבאשי, בביצוע עבירות של התעללות בבעלי חיים.

מכתב האישום עולה כי שטרית סיפק לעובדים במפעל שוקר חשמלי לשם זירוז בעלי החיים והובלתם אל השחיטה. העובדים עשו שימוש בשוקר, בלי סיבה ראויה תוך גרימת כאב וסבל לעגלים. הם חשמלו את העגלים בעת הולכתם ממקום למקום באמצעות השוקר, בכך שהצמידוהו לחלקים שונים ואף לאזורים רגישים בגופו של העגל.

עוד עולה מכתב האישום שלעיתים עשו העובדים שימוש בשוקר כלפי עגלים שרבצו או קרסו בשל מעידה, החלקה או חרדה, אף במקרים בהם לא היתה לעגלים יכולת פיזית לקום ממקומם, ותוך גרימת כאב וסבל מיותרים. בנוסף במספר הזדמנויות, הכו נאשמים את בעלי החיים במקלות מעץ ובצינורות פלסטיק בחלקים שונים בגופם, לרבות על גביהם וראשיהם, חלק מהמקרים נעשו בידיעת הממונים ובהנחייתם.

בפרשה זו כבר הורשעו שני עובדים בקו השחיטה במפעל אשר הודו, הורשעו וריצו מאסר בעבודות שירות. כעת, בית המשפט הרשיע את שטרית ודרבאשי בעבירות של התעללות בבעלי חיים. בית המשפט זיכה אותם מעבירה של היזק לחיה כיוון שהיא נבלעת בעבירת ההתעללות.

בהכרעת הדין מתח בית משפט ביקורת חריפה על התנהלות הנאשמים. בין היתר קבע  כי: "מעשי קיצון כגון המפורטים בכתב האישום… אינם דורשים נוהל. כל בר בי רב מבין כי חשמול עגל גורם לו לסבל. כל הדיוט מבין שחשמול חוזר ונשנה גורם לסבל גדול יותר. חשמול באיברים רגישים – שבעתיים. חשמול עגל שקרס והוא כאוב ונתון בלחץ נפשי – עשרות מונים. חשמול עגל שקרס והוא קשור ועקוד למלגזה – זועק לשמיים יותר מזעקות העגלים כולם. שום נוהל אינו נדרש כדי להבין זאת!"

התיק נוהל על ידי עו"ד שירי שחף ועו"ד ג'וזף מאיו מפרקליטות מחוז צפון (פלילי), ועו"ד ג'רייס גנטוס ממשרד החקלאות.
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.