אוריאל סינואני סופר סת"ם חשוד בהשמטת הכנסות בשווי של מאות אלפי ₪

העלמת הכנסות

אוריאל סינואני, סופר סת"ם, חשוד בהשמטת הכנסות בשווי של מאות אלפי ₪

בית משפט השלום בת"א הורה אתמול על שחרורו בערובה של אוריאל סינואני, סופר סת"ם מקרית אתא החשוד בהשמטת הכנסות בשווי של מאות אלפי ₪.

היחידה הארצית למודיעין שטח וחקירות ברשות המסים בישראל מנהלת חקירה, בהתבסס על מידע שהתקבל ביחידה, המעלה חשד לכאורה כי החשוד, העוסק בכתיבת מזוזות, תפילין וספרי תורה, העלים כליל את מקור עיסוקו זה מרשויות המס משנת 2000 ועד היום. חיפושים נערכו בבית החשוד ובבית אמו, במהלכם נתפסו מסמכים שונים הקושרים את החשוד לחשדות המיוחסים לו.

בחקירתו הודה החשוד כי בשנות המס 2000-2007 ייצר ומכר מזוזות, תפילין וספרי תורה בסכומים הנאמדים במאות אלפי ₪ וכי לא דיווח על הכנסות אלו לרשויות המס. כן, הודה החשוד כי ההפקדות לחשבונות הבנק שבבעלותו, בשנות המס הרלוונטיות, בסכום של 735,089 ₪, מקורן מהכנסותיו מעיסוקו כסופר סת"ם והן לא דווחו לרשויות המס. מיוחס לחשוד כי השמיט הכנסות במזיד ובכוונה להתחמק מתשלום מס, תוך שימוש במרמה, ערמה ותחבולה, עבירה על סעיף 220 לפקודת מס הכנסה.

כאמור, כבוד השופט עדי דרויאן מבימ"ש השלום בת"א הורה על שחרור החשוד בתנאים מגבילים: ערבות עצמית ע"ס 500,000 ₪, ערבות בנקאית ע"ס 50,000 ₪, צו איסור יציאה מהארץ וכן נאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים בפרשה.
היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.